güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 3 min 5 ay

Marketleri ve iş yerlerini denetleyenGölbaşı Belediyesi zabıta grupları; hijyen, maske ve eldiven kontrolü gerçekleştirdi. Kontroller ile hem esnafı hem de alışveriş yapan vatandaşları önlemler konusunda bilgilendirmeyi amaçladıklarını aktaran Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek “Ürünlerin son kullanım tarihinden toplumsal ara kuralları kadar pek çok noktaya ehemmiyet gösteriyoruz. Salgın önlemleri kapsamında uzmanlar tarafından belirlenen kurallara uyulması tarafında önlemlerimizi elden bırakmıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz kontrol kapsamında çalışanların hijyen dokümanlarını denetim ettik. Bilhassa maske kullanımı, hijyen ve toplumsal uzaklık kurallarına uyulmayan işletmelerde ceza-i müeyyideler uyguluyoruz. Müsaadesiz branda asan işletmeleri de uyararak brandaları kaldırdık. İş yerlerinin açılış ve kapanış saatlerine riayet edilmesi konusunda da iş yerlerini denetledik” açıklamasında bulundu.

Vatandaşlara da ihtarlarda bulunan Lider Şimşek “Gölbaşılı vatandaşlarımızın sıhhati bizim için her şeyden değerlidir. Ülke olarak güçlü bir süreçten geçtiğimiz bugünlerde vatandaşlarımızın yanındayız. Virüsten korunmak için vatandaşlarımızın meskende kalmalarını istiyoruz” dedi.

Zabıtadan virüs mesaisi

Semt pazarlarını da gezerek hem pazarcı esnafını hem de alışveriş yapan vatandaşa ihtarlarda bulunan gruplar “TC ve HES kodu denetimine bakarak risksiz ibaresini gördüğümüzde esnafımız çalışmaya devam ediyor” dedi. Hijyen çalışmalarına ihtimam gösteren zabıta takımları bir yandan da hijyen ve besin gereçlerinin fahiş fiyatla satılmasını önlemek maksadıyla kontrolleri devam ettiriyor. Gruplar ayrıyeten ekmek fırınları ve pastanelerde hijyen kontrollerini de sürdürüyor” diyerek kelamlarını noktaladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir