güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 6 min 6 ay

Türkiye’nin ihracatta ikinci büyük bölgesi pozisyonundaki Ege Bölgesi’ndeki yaklaşık 8 bin ihracatçının çatı kuruluşu Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)’nde olağan mali genel konsey maratonu başlıyor.

Pandemi nedeniyle 2020 yılında genel şuralarını yapamayan Egeli ihracatçılar, 2 yıl sonra genel heyetlerde buluşacak. Egeli ihracatçılar, hem 2019 yılının, hem de 2020 yılının genel şuralarını birlikte gerçekleştirecek.

2018 yılındaki genel konseylerde seçim heyecanı yaşayan Egeli ihracatçılar, 2022 yılındaki seçimli genel heyetlerden evvel son sefer mali genel heyetlerde buluşacak.

Eskinazi: “Bütçe ve iş programlarımızı karara bağlayacağız”

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Lideri Jak Eskinazi, genel şura toplantılarının ihracatçı birliklerinde en üst karar mercii olduğuna işaret etti. Eskinazi, genel heyetlerde ihracatçı birliklerinin 2021 Yılıbütçe ve iş programlarının görüşülerek kararlaştırılacağını lisana getirdi.

Pandemi sürecinde ihracatçıların yüz yüze gelip, istişare yapma imkanından uzak kaldığına dikkati çeken Eskinazi, “Genel şura toplantıları, İhracatçı Birlikleri İdare Kurulları’nın uygulayıcısı olacağı ihracat siyasetlerinin ve projelerinin oluşmasına taban hazırlıyor. Pandemi periyodunda hammadde, navlun, konteyner fiyatları artarken, döviz kurlarında sert dalgalanmalar yaşandı. Bu süreçten muvaffakiyetle çıkmak ve 2021 yılı için ortaya koyduğumuz 15 milyar dolar ihracat maksadına ulaşmak için istişareye gereksinim var. Pandemi önlemlerine nazaran yapacağımız genel konsey toplantılarımıza katılma hakkı olan tüm ihracatçılarımızı genel şura toplantılarımıza katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Ege Maden İhracatçıları Birliği startı veriyor

Ege İhracatçı Birlikleri bünyesindeki 12 ihracatçı birliğinin genel şura maratonu, 8 Nisan 2021 Perşembe günü Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin genel heyetiyle başlayacak.

2020 yılında gerçekleştirdiği 1 milyar 361 milyon dolarlık ihracatla Ege İhracatçı Birlikleri bünyesindeki 12 ihracatçı birliği ortasında tepeye demir atan Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği’de 8 Nisan 2021 Perşembe günü genel konseyde buluşacak.

Ege Yaş Meyve Zerzevat İhracatçıları Birliği’nde ödül coşkusu

Ege Yaş Meyve Zerzevat İhracatçıları Birliği 8 Nisan 2021 Perşembe günü Genel Konsey Toplantısını gerçekleştirirken, 2020 yılında gerçekleştirdiği 1 milyar 40 milyon dolarlık ihracata 587 milyon dolarlık katkı sağlayan 40 üyesini ödüllendireceği “İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”ni de yapacak. EYMSİB, yaş meyve zerzevat ve meyve zerzevat mamulleri kategorilerinde en çok ihracat yapan 15’er firmaya ödül verirken, yaş meyve zerzevat ve meyve zerzevat mamulleri dallarında en fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren 3’er firmayı ayrıyeten ödüllendirecek. Son kategoride ise, 2020 yılında EYMSİB’e üye olan ve en fazla ihracat gerçekleştiren 3 firma ödüllendirilecek.

Ege Tütün İhracatçıları Birliği 9 Nisan 2021 Cuma günü genel konsey toplantısı için bir ortaya gelirken, 12 Nisan 2021 Pazartesi günü Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ve Ege Dokumacılık ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin genel heyetleri art geriye yapılacak.

Zeytin ve zeytinyağı ihracatçıları, 15 Nisan 2021 Perşembe günü Türkiye’nin tek ihracatçı birliği olan Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Genel Şura Toplantısında bir ortaya gelecekler. Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin de 15 Nisan 2021 Perşembe günü genel konsey toplantısında bir ortaya gelmesi planlanıyor.

Türkiye’nin kuru meyve ihracatının yüzde 60’ına tek başına imza atan Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği 2019 ve 2020 yılları genel şuralarını 16 Nisan 2021 Cuma günü yapacak.

Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Ege Mobilya Kağıt ve Orman Eserleri İhracatçıları Birliği üyeleri 20 Nisan 2021 Salı günü genel heyet toplantılarında buluşacak.

Su eserleri ve hayvansal mamuller bölümü teşekkürünü fidanla yapacak

Ege İhracatçı Birlikleri’ndeki genel heyet maratonu 22 Nisan 2021 Perşembe günü Ege Su Eserleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’nin genel konseyiyle noktalanacak.

Ege Su Eserleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği, 2020 yılında ihracatına en çok katkıyı sağlayan birinci 15 firmaya teşekkürünü fidan bağışıyla yapacak.

Ege Orman Vakfı ile işbirliğinde 1800 fidanlık bir koruluk oluşturan Ege Su Eserleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği, en fazla ihracat gerçekleştiren 15 üyesine sertifikalarını genel şurada takdim edecek.

Pandemi tedbirleri alındı

Ege İhracatçı Birlikleri, genel şuralar için pandemiyle ilgili İçişleri Bakanlığı ve Vilayet Hıfzıssıhha Şurası kararları kapsamında gerekli önlemlerleri alırken, İzmir Valiliği, pandemi tedbirlerini denetim için görevlendirme yapacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir