güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 3 min 6 ay

Kültür, sanat ve cümbüş dünyası D&R, Herkese Kitap Vakfı ile birlikte muhtaçlık sahibi çocuklara kitap ulaştırmak için gerçekleştirdiği toplumsal sorumluluk projesine devam ediyor. Kitap okumayı teşvik etmek ve sevdirmek gayesiyle harekete geçen D&R, mağazalarında konumlandırdığı Kitapcan kumbaralarına bırakılan kitapları yeni sahiplerine ulaştırıyor. Kitapseverlerin bağışladığı kitaplar, diğerlerine da ışık oluyor. Kampanya kapsamında bu yıl 100 bin kitap bağışlanması hedefleniyor.

Okuyan ve keşfeden bir toplum için adımlar atan D&R’ın Herkese Kitap Vakfı işbirliği ile hayata geçirdiği toplumsal sorumluluk projesi devam ediyor. Okuduğu kitaplarla bir oburunun dünyasını aydınlatmak isteyen herkesin katılabildiği kampanya kapsamında sevdiği kitaplarını diğerleriyle paylaşmak isteyenler, kitaplarını D&R mağazalarında bulunan Kitapcan kumbaralarına bırakıyor. Böylece kitap sevgisinin yaygınlaştırılmasına dayanak oluyor.

80 binden fazla kitap köy okullarına ulaştı

2019 ve 2020 yıllarında toplam 80 bini aşkın kitap, Kitapcan kumbaralarına bırakıldı. Bağışlanan kitaplar, Herkese Kitap Vakfı aracılığıyla yüzlerce köy okuluna gönderildi. Böylece köy okullarındaki çocuklar kitaplarına kavuşmuş oldu. Kampanyanın 2021 ayağında ise 100 bin kitap bağışı hedefleniyor.

Okuyan bir Türkiye’nin oluşmasına katkı sağlayan D&R, toplumsal sorumluluk projesi ile kitap okumaya özendirmeyi, kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmayı ve Türkiye’nin farklı yerlerinde yaşayan herkesin kitaplara eşit kurallarda ulaşabilmesini hedefliyor. Sizler de Kitapcan kumbaralarına kitap bırakabilir, köy okullarındaki çocuklara ve kitap alamayanlara dayanak olabilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir